A H O J T E   D E T I   A   M L A D Í !

     V našej farnosti sa o deti a mladých stará náš šikovný kaplán. Našou túžbou je dať ti zažiť, že viera vôbec nie je NUDNÁ a že Boh nie je starý deduško, ktorý nevie, čo je radosť a zábava. Byť s Ježišom znamená prežívať jedno veľké dobrodružstvo života. Aj On miluje dobrú hudbu a tanec a veľmi rád premieňa miesta bez života na miesta, kde to naozaj žije! On ti rozumie oveľa viac, ako si myslíš.

Pozri sa a presvedč sa, že Boh naozaj rozumie mladým a vie sa s nimi tešiť a jašiť, lebo ON je Bohom radosti. ON JEDINÝ je zdroj skutočnej RADOSTI:

     Ježiš je tu pre teba vždy! Má rád tvoj smiech, má rád, keď sa ti darí a keď prekonávaš svoje limity. Verí ti, že dokážeš v živote VEĽKÉ veci. Chce ti dať zažiť, že s Ním máš moc robiť NEMOŽNÉ veci! Tam, kde iní končia so silami, tam ty môžeš prejsť ako hrdina, ktorého nikto a nič nezastaví!

Ježiš má na teba čas! Má čas počúvať ťa, zaujíma sa o teba a chce ti pomôcť, aby si v sebe objavil dôležitú pravdu, že:

SI MILOVANÝ A KRÁSNY!

SI CHCENÝ A VEĽMI DôLEŽITÝ PRE NEHO A PRE TENTO SVET!

MÁŠ VEĽKÚ HODNOTU A CENU!

MÁŠ V SEBE VEĽA DOBRA A VEĽA TALENTOV, KTORÉ MôŽEŠ SPOLU S NÍM OBJAVIŤ!

     Prosím, neuver klamstvu, že tvoj život nemá zmysel a že nie si dôležitý! Pre Boha si a vždy budeš vzácnou perlou a pokladom, kvôli ktorému je ochotný urobiť čokoľvek! Neuver klamstvu, že si zlý a že sa Boh na teba hnevá! Dovoľ mu, aby ti ukázal, akým KRÁSNYM ťa vidí On a akým potešením je tvoj život pre Neho! Nech by si v živote padol akokoľvek hlboko, nech by si sa ponoril aj do tej najväčšej špiny, Ježišova ruka nie je prikrátka, aby ťa našla hoc aj na samom dne tvojej biedy. Jeho ruky sú dostatočne silné, aby ťa vyslobodili z čohokoľvek, o čom si uveril, že v tom ostaneš uväznený do konca života. 

     Zapozeraj sa do príbehu tejto ženy. Stvorená z lásky Otcovho srdca pre šťastný život. No potom prišli nečisté vzťahy, peniaze, krása, alkohol, drogy a nakoniec temnota a smrť. Chuť skončiť so životom. No posledné slovo nemalo zúfalstvo a smrť. Keď sa rozbehneš do Ježišovho náručia, aj ty zažiješ slobodu a život v hojnosti, po ktorom tak túžiš.

Si dobrý! Si Otcovým potešením! Daj si šancu, lebo aj Boh ti ju dáva! 


STRETNUTIA DETÍ A MLADÝCH V NAŠEJ FARNOSTI

     V našej farnosti nájdeš rôzne druhy stretiek. Otec kaplán sa venuje deťom a mladým na stretkách, ktoré rozdeľuje podľa vekovej kategórie, aby to nebolo pre nikoho ,,nudné"- príliš detské alebo príliš dospelácke. 

     Deň a čas stretiek je rôzny a prispôsobuje sa najmä potrebám mladých. Stretká sa striedajú po týždni pre menšie deti a pre mladých. Preto, ak by si sa chcel pridať, neboj sa osloviť otca kaplána alebo pozorne počúvaj oznamy, kde sa dozvieš, kedy najbližšie bude nejaké stretko. 

    Aby to naozaj nebola ,,nuda", snažíme sa okrem tradičných stretiek organizovať aj akcie, kde sa môžu deti a mladí vyblázniť, budovať priateľstvá a zažiť radosť zo svojej viery a priateľstva s Ježišom.

Tu je zopár fotiek z toho, čo sme už spolu zažili:

TEŠÍME SA NA TEBA! A TVOJ BOH SA TEŠÍ TIEŽ :)

Len v mene Ježiš je skutočná RADOSŤ A SLOBODA!