Na tomto mieste ti ponúkame tipy na zaujímavé stránky, ktoré ťa môžu formovať, vyučovať, ale aj informovať o aktivitách a podujatiach, ktoré by sa ti mohli páčiť a kde by si mohol duchovne načerpať. Aby si mal uľahčený výber, pridali sme ku každej stránke krátky popis toho, čo na danej stránke môžeš nájsť. 

     Aj touto podstránkou ťa chceme motivovať k tomu, aby si na internete hľadal miesta, ktoré šíria radostné posolstvo evanjelia a majú moc ťa priblížiť k Bohu. Nezabudni však na to, že nijaká kresťanská stránka, článok alebo svedectvo nikdy nenahradia tú najdôležitejšiu potrebu - mať osobný čas s Bohom v modlitbe a Božom slove.     

 

OFICIÁLNA STRÁNKA ARCIBISKUPSTVA

     Toto je odkaz na oficiálnu stránku nášho Prešovského arcibiskupstva, kde nájdeš informácie o aktuálnych udalostiach v našom arcibiskupstve. Mnohé pekné udalosti z našich farností nájdeš zachytené vo fotogalérii. Nájdeš tu program nášho otca arcibiskupa na konkrétny týždeň, duchovné zamyslenia na každý deň a pozvánky na rôzne duchovné akcie. Tiež je tu schématizmus, ktorý pre teba môže byť zaujímavý tým, že v ňom nájdeš prehľadný zoznam farností a zoznam kňazov, ktorí v nich pôsobili a aktuálne pôsobia.

PRE RODINY A MANŽELSTVÁ

     Táto stránka propaguje aktivity nášho Gréckokatolíckeho centra pre rodinu na Sigorde. Je to miesto, ktoré sa venuje hlavne rodinám a manželstvám a nejedno manželstvo bolo uzdravené a zachránené práve skrze dotyk Boha, ktorý tu manželia mohli zažiť na rôznych duchovných obnovách. Boli tu manželia, ktorí už mali na stole papiere na rozvod, no Božia moc a dobrota ich na tomto mieste zmenila. Konajú sa tu Kurzy prípravy na manželstvo pre snúbencov, evanjelizačné kurzy Rút (pre manželov), kurz Samuel (o výchove detí), kurz Manželstvo misia možná, kurz Bilingsovej ovulačnej metódy a iné. Stačí si len vybrať a nebáť sa investovať čas do svojho manželstva. Nikdy to neoľutuješ!

PRE DETI A MLÁDEŽ

     Ak si mladý a potrebuješ dobiť baterky, spoznať nových priateľov, ktorí milujú Ježiša a vôbec s nimi nie je nuda, ponúkame ti stránku Gréckokatolíckeho mládežníckeho centra Bárka na Juskovej Voli. Toto centrum ponúka mnohé aktivity, ktoré dokážu deti a mladých priviesť k priateľstvu s Bohom a formovať ich do služby animátorov. Najznámejšou aktivitou sú Letné stretnutia mladých na Juskovej Voli, ktoré každý rok zažije viac ako 1000 mladých ľudí.

PASTORÁCIA RÓMOV

     Okrem rodín a mládeže sa naša Gréckokatolícka cirkev veľmi efektívne venuje pastorácii Rómov. Tam, kde zlyhávajú svetské štruktúry, tam s mocou koná Božia láska a dobrota. Ovocím sú mnohé zachránené duše pre Ježiša a rómski lídri, ktorí evanjelizujú po osadách a mestách tých, ktorí potrebujú o Ježišovi počuť najviac. Ak sa chceš dozvedieť o tejto misii viac, pozrieť si fotky a videá, svedectvá či udalosti, ktoré sa v tejto oblasti konajú, tak táto stránka ti to umožní. Určite v nej nájdeš veľa povzbudenia a zmeníš pohľad na Rómov.

SPOLOČENSTVO, CHVÁLY

     Ak túžiš načerpať nové duchovné sily a si z okolia Stropkova či Svidníka, ponúkame ti stránku katolíckeho spoločenstva Dvaja-Traja v Kristovi, ktoré práve v tomto okolí pôsobí. Najznámejšou službou tohto spoločenstva sú sobotné Modlitby chvál, ale aj stretnutia mužov či rôzne evanjelizačné kurzy.

  PÚTNICKÉ MIESTA  

     Svoju stránku majú aj naše dve najväčšie pútnické miesta Ľutina a Litmanová. Ak sa chceš dozvedieť o ich zaujímavej histórii, o aktivitách, ktoré sa tam chystajú a pripomenúť si pekné chvíle, ktoré sa tam konali cez fotogalériu, tak tieto stránky sú určené práve pre teba.

     Ak navštíviš tieto miesta, určite ťa očarí nielen duchovná atmosféra, ale aj nádherná príroda, hory a lesy, uprostred ktorých sa tieto pútnické miesta nachádzajú.

   PÚTNICKÉ MIESTA - NAŽIVO 

     Ak nemáš možnosť byť priamo účastný pútí či duchovných aktivít na našich pútnických miestach, na tejto stránke nájdeš odkazy na konkrétne pútnické miesta, ktoré môžeš sledovať online - NAŽIVO. Takto môžeš duchovne načerpať aj zo svojho domova a spojiť sa s veriacimi, ktorí sú tam prítomní.

SEMINÁR - BOHOSLOVCI

     Ak ťa zaujíma to, ako sa formujú naši bohoslovci v seminári, aký majú program dňa, koľko je bohoslovcov v jednotlivých ročníkoch alebo aké zážitky majú za sebou, klikni na tento odkaz a dozvieš sa viac.

TEOLOGICKÁ FAKULTA

      Naši bohoslovci sa duchovne formujú v kňazskom seminári a intelektuálne na Teologickej fakulte v Prešove. Avšak otvorené dvere tu majú nielen bohoslovci, ale aj laici, ktorí chcú pre svoj život viac ako len vzdelanie.

SLOVO - ČASOPIS

     Časopis Slovo, ktorý určite dobre poznáš, má aj svoju vlastnú stránku, kde sa dozvieš rovnako zaujímavé informácie o našej cirkvi a farnostiach, ako v časopise.

DUCHOVNÉ AKCIE - SLOVENSKO

     Ak chceš mať širší prehľad o udalostiach a aktivitách, ktoré sa dejú v rámci celej našej Cirkvi na Slovensku, tento odkaz ti v tom pomôže. Sú tam vložené pozvánky na všetky podujatia, duchovné obnovy a semináre, ktoré by ťa mohli duchovne obohatiť.

ŽIVOT MODLITBY     

     Táto stránka ťa môže posunúť a povzbudiť ku vzťahu s Bohom cez nádherné svedectvá ľudí o Božom dotyku v ich živote. Nájdeš tu varovanie ohľadne okultizmu, zaujímavosti z kresťanského sveta, veľa druhov pobožností k svätým, krížové cesty, ružence či adorácie a liturgické modlitby.

BIBLIA - ONLINE     

     Ak máš túžbu modliť sa a nemáš práve po ruke Sväté písmo, na tejto stránke ho nájdeš v prehľadnej podobe. Dokonca tu nájdeš aj niekoľko druhov prekladov Biblie: okrem katolíckeho aj evanjelický, pravoslávny alebo rómsky.

 KATECHIZMUS

   Katechizmus je súhrn toho, čo učí Katolícka cirkev. Táto stránka ti ponúka možnosti vyhľadávania a to aj podľa tém či životných situácií, prehľadné čítanie, rýchle listovanie a obsah. Ak chceš napríklad vedieť, čo učí Katolícka cirkev o modlitbe, manželstve, Svätom Duchu, večnosti, nebi alebo pekle, stačí zadať hľadaný výraz a ukážu sa ti všetky miesta, kde sa o týchto veciach v katechizme hovorí. Táto stránka ti môže byť pomocou pri prehlbovaní viery, hľadaní odpovedí v ťažkostiach a pri hľadaní pravdy. Pán Ježiš povedal: "Spoznáte pravdu a pravda vás vyslobodí." (Jn 8,32) 

ŽIVOTOPIS SVäTÝCH   

     Ak sa chceš dozvedieť niečo o svojom patrónovi, ak ťa zaujíma životopis konkrétneho svätca alebo by si chcel vedieť význam jednotlivých mien svätých, tak táto stránka ti v tom pomôže. Tiež sa tu dozvieš veľa zaujímavého o histórii konkrétnych sviatkov a ich zmysle pre život človeka.

   KATOLÍCKA CIRKEV - OFICIÁLNE

    Toto je odkaz na oficiálnu stránku Katolíckej cirkvi na Slovensku, kde nájdeš správy zo života Cirkvi na Slovensku, program jednotlivých biskupov či liturgické čítania na každý deň. Tiež tu nájdeš dôležité dokumenty, posolstvá našich pápežov, ktoré ťa môžu povzbudiť či zorientovať ťa v tom, ako sa Cirkev díva na konkrétne problémy vo svete. Nájdeš tu tiež Katechizmus katolíckej cirkvi, v ktorej je náuka našej Cirkvi a veľa iného.

BOHOSLUŽBY NA SLOVENSKU

     Ak si niekde na na návšteve či dovolenke a chcel by si vedieť, kde a o koľkej sa budú v tvojom okolí sláviť sväté liturgie, táto stránka bude tvojim pomocníkom. Veľmi ľahko tu vyhľadáš mesto, obec či chrám aj s presným časom slávenia svätých liturgií.